středa 11. března 2015

Samoobsluha FLOW HONEY.

Nová doba, doba plastů.

Kdo si koupil nový medomet, nyní bude litovat vynaložených peněz. Nový úl Flow honey je převratným vynálezem ve včelařství.

1-from-left-cedar-and-stuart-anderson-Q41A6325Bees on Frame

Med připraven na vytáčení.

Copy of bees working frameCopy of DSC07111

 

Copy of honey draining 1Copy of honey flowing channel

Foto: stačení do sklenic a pohled do spodní časti rámku.

Na svých stránkách www.honeyflow.com prezentovali Anderosni novou vizi včelařství. Jedna se o patent syna Cedara a otce Stuarta Andersona z Australie. Novinkou je Způsob stačeni medu, ke kterému není potřeba medomet. postačuje si přinést na včelnici k úlu jen trubičku a sklenic, který bude dostatečně velká.

Nový způsob vytáčení je závislí na novém tvaru samotného patentovaného rámku. Kdy je složen z jednotlivých lamel, které se za pomoci klíče posunou tak, že vytvoří prostup. Aby mohl med protéci do spodní části rámků, kudy je odváděn přímo do sklenice.

Flow Frame2Frame Gif 1

Foto:vytvoření prostupu.

 

Med je vypuštěni po zavíčkovaní nebo určení že je med již zralý, Aniž by si toho všimly sami včely. Ovšem musejí se použit včelotěsně utěsněné sklenice včetně spojovacích trubiček.

Andersoni zkoušely použít do jednoho nástavku jejich rámečky ale i klasické rámky , záměrně , aby odhalili, co včely upřednostňuji.V následných pokusech nezaznamenaly jaký kolik rozdíl. Stejně nosily med do nových plastových rámku jejich výroby ,tak i do klasických voskových včelami vyrobenými..

 

How-it-Works_v3

Foto: propagační leták.

Cena byla stanovena na 600 dolaru za cely kompletní úl. a za 60dolaru za jeden rámek. V tomto rozmezí si včelaři mohou vybrat různé kombinace a počty rámků, dle svého uvážení a potřeb.

První vyrobené úly ,ale i samostatné rámečky, by měli být u svých zákazníku ke konci tohoto roku.

 

 

 

 

Omlouváme se naším příznivcům za zpožděné informovaní z našeho webu. Ale dříve jsme nesehnali povoleni od Andersonu.

Žádné komentáře:

Okomentovat